- Projektadatok
- 9. évfolyamos mérés
- Interaktív vizsga
- Képzési célú validálás
- Szakképzőiskola és a technikum közötti átjárás
- PIAAC program
- Elérhetőség
„Képzési célú validálás, tudásbeszámítás” komponens
A „Képzési célú validálás, tudásbeszámítás” komponens célja az alapszakmára, vagy a szakképesítés megszerzésére irányuló képzésre jelentkező felnőttek kompetenciamérésére és előzetes tudásmérésére, illetve az alapján a nemformális és informális tanulás, munkatapasztalat során megszerzett tanulási eredmények azonosítására, dokumentálására, érvényesítésére, elismerésére, beszámítására szolgáló fejlesztések folytatása.
A projekt szempontjából előzménynek tekinthetők a GINOP-6.2.4-VEKOP-16-2017-00001 azonosítószámú „A 21. századi szakképzés és felnőttképzés minőségének, valamint tartalmának fejlesztése” elnevezésű kiemelt projekt keretében megalkotott Országos validációs rendszermodell és folyamatmodell, illetve a GINOP-6.1.9-18-2018-00001 azonosítószámú „Közlekedési képzési- és vizsgacentrum kialakítása” elnevezésű projekt keretében a közlekedési ágazatban megvalósított fejlesztések.
A komponens feladata, hogy a korábbi fejlesztések releváns elemeire építve további kilenc ágazatban, negyven szakmában, valamint négy képzési területen, négy szakképesítésben mérőeszközt fejlesszen, majd próbáljon ki a teljes validációs folyamat pilotjában. A megvalósításhoz a négy leghátrányosabb régió területén található szakképzési centrumok együttműködésére van szükség.
A pilot tevékenységben részt vevő szakképzési centrumok:
- Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum;
- Békéscsabai Szakképzési Centrum;
- Debreceni Szakképzési Centrum;
- Kaposvári Szakképzési Centrum;
- Kecskeméti Szakképzési Centrum;
- Miskolci Szakképzési Centrum;
- Nyíregyházi Szakképzési Centrum;
- KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet Nonprofit Kft.